Savarankiška kelionė nuomotu automobiliu

Be menkiausio gėdos jausmo palikęs mylimą žmoną sergėti namų, šį kartą kelionėn į Jordaniją leidausi su tėčiu. Pirmąją naktį apsistojome ekonominės klasės viešbutyje įmantriu pavadinimu “Concord Hotel”. “Pailsėsime, kai pasensime” – tarė tėtis ir geros nuotaikos vedini leidomės tyrinėti miesto…

Į Jordaniją su tėčiu: Gerai, kad panašus į arabą

“Salaam Alaykum” – tarė pasiuntinukas, duris pravėrusiam mano tėčiui. “Ką jos iš manės nor?” – tarmiška šnekta, gana rūsčiu tonu, paklausė jis. Padarėme išvadą, kad dėl vešlios barzdos ir tam tikrų veido bruožų, viešbučio darbuotojas tėtį palaikė vietiniu…

Tai buvo antroji mano kelionė į arabų kraštus, į kurią leidausi su tėčiu. 2016 m. sausį lankėmės Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur netrukome įsitikinti, kad kartais visai pravartu būti panašiu į vietinį. Suprask – mandagiau sutinka, labiau būna linkę patarti. Prieš kelionę į Jordaniją juokais pasvarstėme, kad jei ir vėl pavyktų “įsilieti į aplinką”, ko gero viskas ir vėl klotųsi, kaip iš pypkės…

Sostinė Amanas, Negyvoji jūrą ir sniegas dykumoje

Į Jordaniją vykti tvirtai pasiryžusiems keliauninkams, kuo detaliausiai daugumą žinomiausių šio krašto vietų esu aprašęs rašinyje ne pačiu išskirtiniausiu pavadinimu – “Kelionė į Jordaniją”. Pastarąjį sukurpiau 2019 m., po to kai ten lankėmės su žmona. Nemėgstantiems savęs varginti dideliais skaitiniais, siūlau pažiūrėti Kamilės sudėliotų nuotaikingų filmukų seriją jos Youtube kanale.

Svarbu paminėti, kad abiejų išvykų formatas skyrėsi: jei pirmojoje lankėme tik pačius žinomiausius objektus ir prie visa kita dar ir kažkiek naudojomės viešuoju transportu, tai antrojoje – visą savaitę keliavome nuomotu automobiliu ir stengėmės nepamiršti toliau nuo pagrindinių kelių išsidėsčiusių vietelių. Keletas tokių perliukų: Shobak pilis, prie Iraq al Amir gyvenvietės esantys buvusių rūmų griuvėsiai, Pelos archeologinė radimvietė.

Akabos uostamiestis, Wadi Rumo dykuma ir Šiaurinė Jordanija

Maloniai nudžiugino Akaba, į kurį su tėčiu užklydome bėgdami nuo sniego. Pastarasis Jordanijoje iškrinta ne dažniau nei kartą kas kelis metus. Pasisekė būti šio išskirtinio įvykio liudininkais. Kadangi nei Jordanijos vairuotojai, nei vasarinės jų automobilių padangos prie mūsiškos žiemos nepratę, saugumo sumetimais porai dienų apsistojome šalies piečiausiame kamputyje įsikūrusiame uostamiestyje.

Akaba – tarytum visai kitas pasaulis: prabangūs viešbučiai ir gausūs būriai poilsiaujančių vakariečių. Dalį jų į miestą atvilioja galimybė panardyti Raudonojoje jūroje ir patyrinėti specialiai tam tikroje vietoje nuskandintais tankais ir kita karine technika. Ne ta vieta, kur pats asmeniškai norėčiau labai ilgai užsibūti, bet kaip priedas prie visų kitų kelionės džiaugsmų ir atradimų – labai tiko.

Kelionė į Jordaniją yra tavo ketinimų sąraše?

Esi buvęs Jordanijoje? Žinai šaunių vietų, kurios nebuvo paminėtos mano filmuke? O gal kelionė į Jordaniją yra tavo ketinimų sąraše? Pasidalink mintimis ir patirtimi komentarų skiltyje. Geros dienos!!!

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus