BAISIAUSIAS DALYKAS PASAULYJE

– Ar žiiinote, koks yra pats baisiausias dalykas pasaulyje?
– Ne! Koks? 😟 – išsproginę akis laukdavome didžiausio pasakoriaus Deivido Butvilausko atsakymo.
– Raaagana! – išlaikęs pauzę atsakydavo jis.
– O Žiiinote, kas yra baisesnis, net ir už pačią baisiausią raganą? – kiek patylėjęs tęsdavo Deividas.
– Ne! Kas? 😳
– Dvėseliena…
Pasaulis vaiko akimis: Linkuvos darželis "Šaltinėlis" 1998 m.
Linkuvos mokykla-darželis “Šaltinėlis”: 1998 m.

PIRMOJI DIENA DARŽELYJE

Pirmąją dieną pamenu, lyg būtų buvusi vakar. Prie grupės prisijungiau vėlai, kai Deividas Lukšas, kaip vienas smarkiausių, jau buvo užsitarnavęs vyrų pagarbą. Žmogus sėkmingai suorganizavo mano “pasveikinimą”, kurio metu ant kupros užšoko keturiese. Laimei tėtis buvo išmokęs imtynių, o ir su kaimynu Raimondu teko dažnai praktikuotis. Išbandymą išlaikiau.


“Niekada su juo nedraugausiu!” – atėjus auklytei pareiškė Deividas ir nužingsniavo savais keliais. Po trijų dienų pažadą pamiršo ir visi sėkmingai žaidėme “Aukštą žemę”.

Auklytės lyg ir geros, bet tokio akibrokšto nesitikėjau. Vietoje to, kad nustatytų aukštumą, jos man nustatė žemumą. Pareiškė, kad Rimantė 1 cm aukštesnė, todėl eilėje, lyg ir pakeliui į valgyklą, ji stovės pirmutinė, o aš – antras už jos.


“Bala nematė!” – mintyse tris kart nusispjoviau. 😕 Sekantį kartą Rimantė pateko akiratin, kai visiems padiktavo, kam su kokiais LEGO galima žaisti.


“Na jau ne. Man ji tikrai nenurodinės”, – Labiausiai mėgau vienas dėlioti dėlionę, atsisėdęs prie atskiro stalo. 🤔

Linkuva

PIETŲ MIEGO METAS

Kas ten tam darželio personalui buvo sušvietę, kad jie su tėvais sudarė aljansą ir vieningai nusprendė visus mus kasdien guldyti pietų.

“Ko patys negulit, jeigu taip jau naudinga?” – mąstėme mes.

Žinoma, darbo dienos veltui nešvaistėm ir likę vieni imdavomės naudingos veiklos: keitėmės slapta informacija apie raganas ir dvėselieną, organizavome mūšius. Kartą pagalvėmis rungėmės su Jonu, kurio lova buvo šalia.

Išgirdau durų rankenos garsą ir spėjau atsigulti, o Joną pagavo. Auklytė, kad ir mūsų didžiai mylima, nusidėjėlį išpeikė. Jonas paaiškino, kad susigrumulavo antklodė, todėl buvo neatidėliotina ją gerai pakedenti.

Su Dovydu didelių incidentų nepamenu, bet po keleto metų keliai ėmė suvesti vis dažniau ir dažniau. Rimtas vyras buvo tada, rimtas yra ir dabar ir kas jog chuliganavotas per visą pilvą, jei, kaip vienas bendras draugas kartą pasakė, šitą žmogų nors dėk prie žaizdos. 😁

Pasaulis vaiko akimis

MERGAITĖS

Su mergaitėmis kontaktai buvo reti, nors pasitaikydavo visko. Visų pirma, jos mąstė kitaip – kažkaip nelogiškai. Rimtomis temomis, pavyzdžiui, kieno tėtis kovoje kitą tėtį įveiktų, su jomis padiskutuot negalėjai.


“Lai pina sau tuos vainikėlius toliau…”

Tiesa, gyvendamas gaujoje kontaktų visiškai neišvengsi. Pavyzdžiui, su Aurika susitikdavome per šokius. Greičiausiai poron paskyrė pagal ūgį, nes buvome panašaus išstypimo. Išliko nuotrauka, kai per kažkokį tėvų linksminimo renginį, pasidabinę puošniausiais rūbais, linksmai sukomės ratu.

Inga, Agnė ir Goda vėliau tapo klasiokėmis. Viskas su jomis lyg ir buvo gerai, kol kartą Goda kieme pagavo kačiuką. Su kitomis moteriškėmis vargšą apstojo ir niekam neleido nei iš tolo prieiti. Suprask – jis nuo šiol jos. Šitaip minusinių karmos taškų kaip mat užsidirbo, bet slinkdami metai griekus galiausiai užglaistė.

Mama yra sakiusi, jog parėjęs namo pasakodavau, kad Laineda – gražiausia mergaitė. Aš tai sakau, kad tos mamos mėgsta prisūdyt, bet galimybės neatmetu, kad kokį kartą galėjo būti ir taip. ❤️

Pasaulis vaiko akimis: Kalėdų šventė Linkuvos darželyje

22 METAMS PRAĖJUS

Viską paėmus, į krūvą sudėjus, atskirai paskaičiavus – šauni patirtis, kaip ir visos po jos. Tetos ir dėdės karts nuo karto sakydavo – “Džiaukitės kol galite. Užaugsite ir baigsis katino dienos, taps vis sunkiau ir sunkiau.” Dviems dešimtims metų praėjus šia tema kyla pamąstymų.

Santykių, sąjungų ir hierarchijų žaidimai išliko tie patys, priežasčių ir pasekmių dėsnis taip pat galioja tas pats. Buvo visko tada, visko yra ir dabar. Tik žaidimo lygis pasikeitė, kaip pasikeitė ir lygis žaidėjų, bet ar tapo sunkiau ar lengviau?

Mažas vaikiukas ranka siekia ant suolo balto pieno stiklinės, bet ji jam atrodo, kad yra per aukštai. Tėtis ją ima priekin pasilenkęs, nes ji jam yra šiek tiek per žemai. Pienas tas pats ir padėtas ten pat, o skirias tik požiūrio taškas…

Linkuvos miestelis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus