Tautvydas Šlevas

Tautvydas Šlevas

Šalys, kuriose teko lankytis: Iranas, Indonezija, Australija, Nepalas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir +20 kitų...

Internetinių svetainių kūrimu ir tinklaraščių rašymu susidomėjau mokyklos laikais, kai su klasės draugu savaitgaliais (2007-2011 m.) lankėme taip vadinamą Šiaulių universiteto Matematikos ir Informatikos mokyklą (MIMS). Susipažinome su internetinių svetainių kūrimu, videografija, audio redagavimu, fotografijų redagavimu, programavimo kalbomis, biuro programų paketais, kompiuterinių žaidimų kūrimo pagrindais, modeliavimo architektūrinėmis programomis pagrindais ir t.t.

Norintys galėjo išmėginti viską po truputį, tačiau buvo ir tokių, kurie visus keturis metus dėmesį koncentravo į vieną siaurą pasirinktą sritį. Būdamas mažai suinteresuotas domėtis kitomis sritimis, labiausiai susitelkiau į minimalius fotografijų ir video redagavimo pagrindus ir dviejų labai skirtingų internetinių svetainių kūrimą. Viena buvo taip vadinamų "Flash" žaidimų svetainė, o kita - pirmasis mano tinklaraštis.

Loading...

Vilniaus Gedimino technikos universitete studijavau statybos inžineriją. Praktikas atlikau, o paskui ir įsidarbinau, statybų srityje. Nepaisant to, seno hobio neapleidau. Dar prieš įstodamas buvau šiek tiek susipažinęs su įvairių tipų svetainių kūrimu, tačiau labiausiai linkau į tinklaraščius. Išbandžiau daugumą populiariausių atviro kodo turinio valdymo sistemų (TVS) ir beveik visus populiariausius online tinklaraščių kūrimo įrankius, orientuotus tiek į Lietuvos, tiek į užsienio rinkas.

2016 m. su (dabar jau) žmona Kamile leidomės į nuotykį, kurį tuo metu vadinome "kelione aplink pasaulį". Prisiminimams išsaugoti (kas būtų pagalvojęs) įkūrėme tinklaraštį pavadinimu invisusmundi.lt (liet. neatrastas pasaulis). Visos kelionės metu skelbėme įrašus su trumpais patyrimų aprašymais, Kamilės kurtais kelionių filmukais ir fotografijomis iš aplankytų kraštų. Tiesa, dėl tam tikro specifinio kelionės modelio, tinklaraštis buvęs labai mėgėjiškas, pildytas nenuosekliai, paskubomis.

2018 m. į akis pakliuvo kita tinklaraščių forma. Seniai norėjęs įgusti rašyti angliškai, visa galva nėriau į tuo metu populiariausią "tinklaraščiavimo" platformą, glaudžiai susijusią su taip vadinama "Blockchain" technologija. Trumpai tariant, ši technologija leido tokia kūrybos forma užsiimti gaunant šiokį tokį materialų atlygį. Vėliau, technologijai tobulėjant, šioje srityje atsirado vis daugiau galimybių.

2019 m. susipažinau su grupele taip vadinamų "skaitmeninių klajoklių" (ang. digital nomads) iš Vokietijos, Ispanijos, Filipinų, Argentinos, Indijos ir Lenkijos. Su terminu nesusidūrusiems paminėsiu, kad skaitmeniniais klajokliais vadinami tam tikrą savarankiškumo lygį pasiekę keliautojai, dirbantys darbus, nereikalaujančius stacionarios darbo vietos ar netgi darbdavio, t.y. galintys klientui paslaugą suteikti tiesiogiai, be tarpininkų. Keli pavyzdžiai: laisvai samdomi vertėjai, redaktoriai, kelionių fotografai, videografai, įvairaus plauko žiniatinklio kūrėjai, internetinių svetainių, forumų administratoriai, mobilių programėlių kūrėjai, rašytojai, tam tikrų kitų sričių menininkai ir t.t.

2020 m. pradžioje tapau Travelfeed.io komandos, sudarytos daugiausiai iš skaitmeninių klajoklių, nariu. Tai, kas prasidėjo nuo nedidelės kelionių tinklaraštininkų bendruomenės, vėliau tapo didelio funkcionalumo internetine platforma. Platforma, kuri buvo sukurta savamokslių neprofesionalų, tačiau ilgainiui įgijo tam tikrą unikalų savybių derinį. Nors ir nuolat kintantis, šiuo metu tiksliausias Travelfeed.io apibūdinimas būtų toks: keliautojams skirtas tinklaraščių kūrimo įrankis, turintis socialiniams tinklams būdingų savybių, bei leidžiantis, autoriui nusprendus, įrašus pakartotinai paskelbti "Hive Blockchaine", taip pasinaudojant galimybe už atliktą darbą gauti atlygį HIVE kriptovaliuta.

Pastaruoju metu platforma pasipildė papildoma funkcija. Įprastas Travelfeed.io sukurtas tinklaraštis atrodo, kaip savotiška didesnės svetainės skiltis (travelfeed.io/@invisusmundi), tačiau dabar, pasinaudojus nauju įrankiu, galima iš pasirinklų savo įrašų sugeneruoti atskirą svetainę, neturinčią vizualinių sąsajų su pačia platforma (slevas.travel). Tiesa, Travelfeed.io yra pritaikyta su kelionėmis susijusiam turiniui ir, bent jau kol kas, parašytam anglų kalba.

Techniškai, įrankį galima naudoti kuriant bet kokios srities tinklaraštį lietuvių kalba ir šis tinklaraštis yra to pavyzdys, tačiau esti tam tikrų apribojimų: pvz., lietuvišku turiniu nepavyks pasidalinti pačioje Travelfeed.io svetainėje ir kol kas nėra galimybės vartotojui tam tikrus angliškus terminus (pvz. komentarų skiltyje) į lietuvių kalbą išsiversti pačiam. Ne paslaptis, kad plačiąja prasme labiausiai tinklaraščius kurti mėgstu atvirojo kodo turinio valdymo sistemomis (TVS), o svetainių failus talpinti paties pasirinktuose serveriuose, turėdamas tiesioginį priėjimą prie failų, tačiau šį konkretų tinklaraštį kurti naudojant Travelfeed.io buvo svari priežastis.

Jei jau lankotės čia, greičiausiai skaitėte pagrindinį tinklaraščio įrašą, su dviem žvirbliais miniatiūroje. Joks kitas įrankis taip netiko paskelbti keliasdešimties tūkstančių žodžių tekstą su daugiau nei 200 fotografijų ir kitais priedais. Pavyzdžiui, pražilo ne vienas plaukas mėginant tą patį darbą paskelbti populiariuoju "Wordpress", tačiau, net ir panaudojus visą puokštę papildomų įskiepių, taip ir nepavyko tokio dydžio įrašą padaryti "lengvą" ir greitai užsikraunantį. Travelfeed.io šiuo atžvilgiu buvo nepralenkiamas. Galimai, sekantys tinklaraščio įrašai bus ne ką kuklesni.

Loading...

Kamilė J. Šlevienė

Kamilė J. Šlevienė

Laisvu laiku užsiimu videografija. Keletą mano darbų pavyzdžių rasite tinklaraštyje Kamile.art. Reikalingas filmukas? Parašykite...